Trzy spojrzenia na kulturę - spotkanie z artystami bialskopodlaskiego środowiska literackiego - 04.07.2021 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Terespolu

MACIEJ SZUPILUK - z wykształcenia kulturoznawca, z zawodu bibliotekarz, prezes Klubu Literackiego MAKSYMA, z zamiłowania poeta, filozof, wokalista i autor tekstów hard corowego zespołu „Back to Reality”. Pasjonat szeroko pojętej kultury. Interesuje się zjawiskiem wykluczenia społecznego oraz transformacją ustrojową i ekonomią. Ostatni tomik wierszy nawiązuje do relacji pomiędzy człowiekiem, naturą, której uosobieniem jest tu rzeka Bug a Bogiem. Opowie o swoim najnowszym tomiku poezji ,,Byłem na Waszym miejscu".

IRENEUSZ WAGNER - pisarz, poeta, twórca kultury alternatywnej, wieloletni prezes Klubu Literackiego MAKSYMA. Człowiek legenda. Twórca niezależnego teatru, poeta, pisarz, wokalista w zespole punkowym. Wykonywał różne zawody w swoim życiu, zawsze ciekawy świata i nowych wyzwań. Otrzymał kilka nagród na ogólnopolskich konkursach literackich, Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej i wiele wyróżnień. Zaprezentuje swoją najnowszą książkę pt. ,,Aj dont spik inglisz".

MAGDALENA WÓJCIK - malarka, poetka, designerka. Urodzona w Puławach, mieszka i tworzy w Białej Podlaskiej. Jest absolwentką LSP w Kielcach, specjalizacja – tkactwo artystyczne. Od wielu lat aktywnie w bialskim środowisku artystycznym, współpracuje z instytucjami kultury i galeriami. Ma na koncie już kilkanaście indywidualnych wystaw malarstwa. Od niedawna pasjonuje się poezją – wydała ostatnio tomik swoich wierszy pt. ,,Sfumato”. Zajmuje się dodatkowo projektowaniem mebli i wnętrz w przestrzeni publicznej, do których tworzy wielkoformatowe obrazy i instalacje. Współtworzy także zespół „Sokotuchy” śpiewający archaiczne pieśni w językach i gwarach pogranicza. Podczas spotkania opowie o swoich obrazach i tomiku poezji, które razem tworzą całość jako ,,Sekrety - Sfumato”.