Wystawa ,,RYSUNEK I MALARSTWO" Edyty Drobysz

W piątkowy wieczór (01.10.2010), przy blasku świec, odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Terespolu wernisaż prac autorstwa utalentowanej terespolskiej malarki, Edyty Drobysz

W Uroczystym otwarciu wystawy wzięli udział przyjaciele i wychowankowie artystki, która jest również nauczycielką plastyki. Licznie zgromadzeni widzowie mieli okazję podziwiać prace powstałe na przestrzeni ostatnich 2-3 lat i porozmawiać z p Edytą m.in. o procesie twórczym i inspiracjach. Dzieła wykonane są nie tylko technika malarską, czyli olejną lub akrylową. Jej ulubioną techniką jest przede wszystkim rysunek ołówkiem. Jak sama twierdzi - ,,Inspiracje do swojej twórczości czerpię z natury, przetwarzając ją w specyficzny, poetycki sposób”. Wystawa będzie otwarta dla wszystkich od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Terespolu.

 

 

ZDJĘCIA Z WERNISAŻU DOSTEPNE SĄ W GALERII - ZAPRASZAMY !!!

 

EDYTA DROBYSZ

Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni prof. Stanisława Żukowskiego. Aktywnie uczestniczy w życiu bialskiego środowiska plastycznego. Zajmuje się również ilustrowaniem pisma społeczno-kulturalnego ,,Goniec Terespolski”. Jej twórczość można określić mianem malarskiej poezji współczesnej. Fascynuje ją deseń, ornament. Inspiruje natura. Brała udział w wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą (Dania, Francja, Białoruś). Jest nauczycielką plastyki w terespolskich szkołach.