Aktualności

XXV Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich 25-26.01.2020. Relacja.

 W dniach 25-26.01.2020 (sobota i niedziela) w terespolskim ośrodku kultury odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalno-religijnych w Polsce - Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich, który obchodził w tym roku swój XXV jubileusz. Jest to również jeden z nielicznych tego typu festiwali na świecie. Na scenie, w ciągu trzech dni wystąpiło 20 chórów z Polski, Białorusi, Ukrainy i Rosji. 

 ARTYKUŁ >>>>

RadioBiper >>>>

Tygodnik PODLASIANIN >>>>

Tygodnik SŁOWO PODLASIA >>>>

Biała24.pl >>>>I & >>>>II

BiałaNews.pl >>>>I & >>>>II

TV Wschód >>>>

TVP3 Lublin >>>>

Jubileuszowa edycja skłania do dokonania krótkiego podsumowania minionych dwudziestu pięciu lat. Można powiedzieć, że festiwal okazał się sukcesem, wpisał się w kulturalny kalendarz nie tylko miasta czy województwa lubelskiego, ale również Polski oraz jej najbliższych wschodnich sąsiadów- czyli Białorusi i Ukrainy. Występujące chóry prezentują najwyższy artystyczny poziom. Jego największą zasługą jest przywracanie pamięci i kultywowanie wschodniosłowiańskich obrzędów kolędowania.

Organizatorzy Festiwalu: 

Prawosławna Diecezja Lubelsko-Chełmska, Fundacja Dialog Narodów, Nadbużańskie Centrum Kultury Prawosławnej w Terespolu, Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu.

http://mfkw.pl/ 

 

SKŁADAMY PODZIEKOWANIA NASZYM PATRONOM, SPONSOROM, PARTNEROM, PRACOWNIKOM I WOLONTARIUSZOM, BEZ KTÓRYCH WYDARZENIE NIE MOGŁOBY SIĘ ODBYĆ!

Piąty Otwarty Turniej Szachowy pod patronatem Senatora RP Grzegorza Biereckiego - 19.01.2020. Relacja.

 W niedzielę 19 stycznia w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Terespolu odbył się piąty Turniej Szachowy o Puchar Senatora RP Grzegorza Biereckiego. Zawody wzbudziły duże zainteresowanie, gdyż do gry przystąpiło aż 46 zawodników z Terespola, Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Parczewa, Radzynia Podlaskiego, Konstantynowa, Mińska Mazowieckiego, a nawet z Brześcia.

ARTYKUŁ >>>>

GALERIA >>>>

Po rozpoczęciu turnieju przez sędziego głównego Sławomira Leszka zawodnicy przystąpili do - stojącej na wysokim poziomie, ale przy tym uczciwej i toczonej w przyjaznej atmosferze – rywalizacji, w której najlepszy okazał się Mateusz Komoń.

Organizatorami turnieju byli Klub Szachowy MOK Debiut Terespol oraz Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu, zaś patronat honorowy nad wydarzeniem objął Pan Senator RP Grzegorz Bierecki.

Wszystkich sympatyków królewskiej gry już teraz zapraszamy na pierwszy turniej tegorocznego cyklu Grand Prix Terespola!

Nowy Jubileuszowy Goniec Terespolski (nr 90) 2-2019 do nabycia w sklepach na terenie miasta i okolic !!!

JUŻ JEST NOWY JUBILEUSZOWY GONIEC TERESPOLSKI...‼️‼️‼️
Należy pytać w wybranych sklepach na terenie Terespola i okolic:
1. W sklepach GS Terespol:
- ,,GROSZEK" w Terespolu,
- ,,Nr7" w Łobaczewie Dużym,
2. Sklep Wielobranżowy DALIA Barbara Ambroziuk, ul. Wojska Polskiego 141,
3. Sklep Wędkarski AGA Jacek Górecki, ul. Wojska Polskiego 42B,
4. Delikatesy CENTRUM w Małaszewiczach,
5. Sklep Spożywczo - przemysłowy ,,POD TOPOLAMI", Małaszewicze,
6. KIOSK/KANTOR Danuta Żaluk, skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego i ul. Stacyjnej.

Ferie Zimowe w MOK 2020

 ZAJĘCIA PLASTYCZNE (MOK):

13.01. (poniedziałek) - Sztuka filcowania - pejzaż miejski.
W godz. 15.00 do 18.00 (od 7 lat)
 
14.01. (wtorek) - Dzieło rąk - filigrany papierowe inaczej quilling.
W godz. 15.00 do 19.00 (od 10 lat)
 
Grupy do 10 osób, prosimy o wcześniejsze zapisy. 
 

ZAJĘCIA TKACKIE (Akademickie Liceum Ogólnokształcące, sala nr 15)

Nauka tkania m.in dywanów - uczestnicy od 10 lat.

W godz. 11:00 - 14:00

13.01 i 20.01 (poniedziałek)

14.01 i 21.01 (wtorek)

16.01 i 23.01 (czwartek)

Grupy do 8 osób, prosimy o wcześniejsze zapisy (pierwszeństwo mają stali uczestnicy zajęć).

Na zakończenie zajęć przewidziany jest konkurs pt. ,,Świat bajek i legend przedstawiony za pomocą dowolnej techniki tkackiej".

 

OTWARTE SPOTKANIE MUZYCZNE (MOK, łącznik)

18.01 (sobota) godz. 12:00

młodzież, dorośli

Zapraszamy wszystkich chętnych grających na instrumentach (perkusja, keyboard, akordeon, gitara, itp.) na otwarte spotkanie muzyczne, podczas którego uczestnicy będą mogli poznać się, wymienić doświadczeniami, wspólnie pograć a nawet stworzyć zespół !

Osoby chcące nauczyć się grać na gitarze lub basie będą miały okazję zapoznać się z instrumentami i zagrać pierwsze dzwięki.

 

WARSZTATY FILMOWE z Terespolskim Studio Filmowym (MOK)

19.01. (niedziela) godz. 14:00

młodzież, dorośli

Nauka podstawy pisania scenariuszy filmowych, tworzenie planu filmowego, obsługa sprzętu filmowego (kamera, światła, statyw, szyna), tworzenie postprodukcji w programie komputerowym, wspólna realizacja filmu (uczestnicy sami wybierają temat). 

 

 

WESOŁE MIASTECZKO (MOK)

 

19.01. (niedziela) w godz. 13:00-20:00

20.01. (poniedziałek) w godz. 11:00-18:00

Bilet 10 zł. na cały dzień!

1. Zjeżdżalnia "Camelot",
2. Tor Przeszkód Wipeout "Kule 4",
3. Suchy Basen "Żyrafa",
4. Plac Zabaw "Oceanik".

Wschodnie Konsorcjum Eventowe - http://www.iwaniuk.com.pl/

 

Program zajęć sportowo – rekreacyjnych w MOK

I TYDZIEŃ

PONIEDZIAŁEK

11.30-13.00 Zajęcia z gier i zabaw ruchowych z elementami piłki nożnej dla klas III,IV,V szkół podstawowych

13.00-14.30 Zajęcia z piłki nożnej dla klas VI,VII, VIII szkół podstawowych

 

WTOREK

11.30-13.00 Zajęcia z gier i zabaw ruchowych z elementami piłki nożnej dla klas III, IV,V szkół podstawowych

13.00-14.30 Zajęcia z piłki nożnej dla klas VI,VII,VIII szkół podstawowych

14.50-16.00 Zajęcia z gier i zabaw ruchowych z elementami piłki nożnej dla przedszkolaków i zerówek.

18.30-20.00 Zajęcia z piłki nożnej dla szkół średnich

 

ŚRODA

14.30–16.00 Zajęcia z gier i zabaw ruchowych z elementami piłki nożnej klas III,IV,V szkół podstawowych.

16.00-17.00 Zajęcia z gier i zabaw ruchowych z elementami piłki nożnej dla przedszkolaków oraz zerówek.

17.00-18.30 Zajęcia z piłki nożnej dla klas I,II szkół podstawowych

18.30-20.00 Zajęcia z piłki nożnej dla klas VI,VII,VIII szkół podstawowych

 

PIĄTEK

11.30-13.00 Zajęcia z gier i zabaw ruchowych z elementami piłki nożnej dla klas III,IV,V szkół podstawowych

13.00-14.30 Zajęcia z piłki nożnej dla klas VI,VII,VIII szkół podstawowych

14.50-16.00 Zajęcia z gier i zabaw ruchowych z elementami piłki nożnej dla przedszkolaków i zerówek

17.00-18.30 Zajęcia z piłki nożnej dla klas I,II szkół podstawowych.

18.30-20.00 Zajęcia z piłki nożnej dla szkół średnich.

 

II TYDZIEŃ

WTOREK

11.30-13.00 Zajęcia z gier i zabaw ruchowych z elementami piłki nożnej dla klas III, IV,V szkół podstawowych

13.00-14.30 Zajęcia z piłki nożnej dla klas VI,VII,VIII szkół podstawowych

14.50-16.00 Zajęcia z gier i zabaw ruchowych z elementami piłki nożnej dla przedszkolaków i zerówek.

18.30-20.00 Zajęcia z piłki nożnej dla szkół średnich

 

ŚRODA

14.30–16.00 Zajęcia z gier i zabaw ruchowych z elementami piłki nożnej klas III,IV,V szkół podstawowych.

16.00-17.00 Zajęcia z gier i zabaw ruchowych z elementami piłki nożnej dla przedszkolaków oraz zerówek.

17.00-18.30 Zajęcia z piłki nożnej dla klas I,II szkół podstawowych

18.30-20.00 Zajęcia z piłki nożnej dla klas VI,VII,VIII szkół podstawowych

 

TURNIEJ PIŁKARSKI

18.01.2020 (sobota) godz. 9.00 - Halowe Mistrzostwa Okręgu Grup Młodzieżowych (kl. III, IV szkół podstawowych).

 

PING PONG

W każdy poniedziałek, wtorek, środę, i piątek w godz. 10.00-16.00 będą dostępne w MOK stoły do gry w ping – ponga (wcześniejsze zapisy).