Aktualności

27 Finał WOŚP w Terespolu - 13.01.2019. Relacja.

 Za nami 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jednej z największych akcji charytatywnych na świecie, w której Terespol uczestniczy od wielu lat.

ARTYKUŁ >>>>

GALERIA >>>>

Goniec Terespolski >>>>

BIAŁA24 >>>>

W niedzielę 13 stycznia 50 wolontariuszy w tym dzieci, młodzież a także dorośli zbierało pieniądze do puszek na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Orkiestrze tradycyjnie towarzyszyły występy artystyczne dzieci i młodzieży z terespolskich szkół, sekcji zespołu FLESZ oraz zaproszonych artystów z Białej Podlaskiej (electroAcoustic) i Brześcia (Teatr Tańca Fantazja), aukcje gadżetów z Fundacji WOŚP i od lokalnych sponsorów a także biegi uliczne pn ,,Policz się z cukrzycą".

Po raz kolejny został pobity rekord. Pomimo niedzielnego zakazu handlu oraz niesprzyjającej aury pogodowej mieszkańcy Terespola byli bardzo hojni. Zebrano łącznie - 23 541,89 zł.

                                 

 

XXIV Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich - 26-27.01.2019

 Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich odbędzie się w Terespolu po raz dwudziesty czwarty. Od lat jest jednym z największych i najważniejszych wydarzeń kulturalno-religijnych w tej części Europy.

Podczas 2 dni przesłuchań wystąpi 27 chórów i zespołów z Polski, Białorusi, Ukrainy i Rosji.

 

PROGRAM FESTIWALU:

SOBOTA 26 stycznia

1. Zespół Wokalny Wiejskiego Domu Kultury OMOFOR – Nowe Zasimowicze (Białoruś)

2. Chór Młodzieżowy Parafii Prawosławnej Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny – Bielsk Podlaski

3. Dziecięcy Zespół Folklorystyczny Kozackiego Centrum ,,Koshav Gora” ZHAVORONKI – Stanica Kumylżenskaja (Rosja)

4. Chór Młodzieżowy Miejskiego Ośrodka Kultury VOZROZHDIENIJE – Homel (Białoruś)

5. Kameralny Chór Żeński Państwowej Szkoły Muzycznej BARVY – Lwów (Ukraina)

6. Zespół Folklorystyczny Rosyjskiego Instytutu Dziedzictwa KAMYSHINKA – Moskwa (Rosja)

7. Zespół Folklorystyczny Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki VALACHOBNIKI – Mińsk (Białoruś)

8. Kameralny Chór Rejonowego Domu Kultury – Łuck (Ukraina)

9. Chór Młodzieżowy Parafii Prawosławnej św. Marii Magdaleny - Warszawa

10. Zespół TAUKACHYKI i ZURAVINY Dziecięcej Szkoły Muzycznej – Kobryń (Białoruś)

11. Chór Parafii Prawosławnej Wszystkich Świętych – Mińsk (Białoruś)

12. Chór Żeński Państwowego Uniwersytetu im. Ivana Franki LIRA – Lwów (Ukraina)

13. Chór Akademicki Państwowego Uniwersytetu Lingwistycznego CANTUS JUVENTAE – Mińsk (Białoruś)

 

 

NIEDZIELA 27 stycznia

1. Chór Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej CHOŁMSZCZYNA

2. Zespół Folklorystyczny Związku Ukraińców Podlasia DOBRYNA – Białystok

3. Chór Parafii Prawosławnej św. Ducha PSALMODIA – Białystok

4. Zespół Staroruskiej Muzyki Wokalnej SRETENIJE – Mińsk (Białoruś)

5. Chór Parafii Prawosławnej Wszystkich Świętych – Białystok

6. Zespół Folklorystyczny Dziecięcej Szkoły Muzycznej im. S.I. Taneeva SUDARUSHKA – Zwienigorod (Rosja)

7. Żeński Zespół Wokalny VOCE DLE CUARE Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej – Mińsk (Białoruś)

8. Męski Chór Wojskowy STRATOS – Warszawa

9. Chór Parafii Prawosławnej św. proroka Eliasza - Białystok Dojlidy

10. Kameralny Chór Żeński FRESKA – Mińsk (Białoruś)

11. Chór Parafii Prawosławnej Wszystkich Świętych Wołyńskich VOLYNSKI DZVONY – Łuck (Ukraina)

12. Chór Soboru Zmartwychwstania Pańskiego – Brześć (Białoruś)

13. Kameralny Chór Prawosławnej Katedry Zmartwychwstania Pańskiego VOSKRESINNYA – Równe (Ukraina)

14. Chór Duchowieństwa Prawosławnej Diecezji Brzeskiej – Brześć (Białoruś)

 

Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Lubelskiego.

ORGANIZATORZY FESTIWALU:

- Fundacja Dialog Narodów

- Prawosławna Diecezja Lubelsko-Chełmska

- Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu

- Nadbużańskie Centrum Kultury Prawosławnej w Terespolu

                                                              

                                                             http://mfkw.pl/ 

                                                            ZAPRASZAMY

Najnowszy numer pisma GONIEC TERESPOLSKI 2/2018 (nr 88) już do kupienia !!!

1. W sklepach GS Terespol:
- ,,SEZAM",
- ,,GROSZEK" w Terespolu,
- ,,Nr7" w Łobaczewie Dużym,
2. Sklep Wielobranżowy DALIA Barbara Ambroziuk, ul. Wojska Polskiego 141,
3. Sklep Wędkarski AGA Jacek Górecki, ul. Wojska Polskiego 42B,
4. Delikatesy CENTRUM w Małaszewiczach,
5. Sklep Spożywczo-przemysłowy ,,POD TOPOLAMI", Małaszewicze,
6. KIOSK/KANTOR Danuta Żaluk, skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego i ul. Stacyjnej.

Międzynarodowy Turniej w Podnoszeniu Ciężarów im. Stefana Polaczuka - 24-25.11.2018. Podsumowanie.

Bardzo ważną imprezą organizowaną w Terespolu był Międzynarodowy Turniej Podnoszenia Ciężarów im. Stefana Polaczuka. W turnieju uczestniczyła rekordowa liczba zawodników oraz zawodniczek z Polski oraz Białorusi.

GALERIA >>>>

Najlepsze wyniki z MULKS Terespol uzyskali w kategorii zawodników do lat 15. Michał Zrol zajął czwarte miejsce zaś siódmy był Piotr Jeromin. W kategorii wiekowej do lat 20. Karol Juchimiuk zajął szóste miejsce zaś Kacper Mogielnicki był ósmy.

Wcześniej w dniach 05-07.10.2018 r. odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 15W kategorii wagowej do 50 kg. wystartował Michał Zrol zdobywając brązowy medal z wynikiem 136 kg w dwuboju, siódme miejsce zajął Piotr Jeromin z wynikiem 113 kg w dwuboju. Poza dziesiątką uplasowali się Jakub Sacharuk i Kacper Podgórski.